"Rz": EBI zapłaci za remonty dziurawych polskich dróg


Europejski Bank Inwestycyjny pożyczy Polsce miliard euro na remont dróg - ustaliła "Rzeczpospolita". Kolejny miliard przeznaczy na ten cel rząd z budżetu państwa.

Podjęto uchwałę o przerwie w walnym zgromadzenia akcjonariuszy EuRoPol Gazu do 20 kwietnia - poinformowała w środę PAP Danuta Tarkowska, rzeczniczka EuRoPol Gazu, operatora polskiego odcinka gazociągu jamalskiego. Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju podwyższył w piątek prognozę PKB dla Polski na 2010 r. do 2,3 proc. rok do roku, z prognozowanych wcześniej 1,8 proc. proc. rok do roku. Przewiduje, że w 2011 roku będzie to natomiast 3,0 proc. W środę indeksy w USA stały tuż pod oporami technicznymi (szczególnie dotyczyło to indeksu S&P 500). Gracze potrzebowali tylko niezbyt dużego impulsu, żeby ten opór przełamać.Szef Europarlamentu Jerzy Buzek otrzymał tegoroczną Nagrodę Specjalną Business Centre Club. Złota statuetka jest przyznawana za krajową i międzynarodową działalność społeczną, naukową i polityczną Rynek platform cyfrowych ma przed sobą jeszcze co najmniej rok szybkiego wzrostu - szacuje Cyfrowy Polsat. ENERGA proponuje małym i średnim firmom, nie będącym dotychczas klientami tej firmy, możliwość obniżenia rachunków za energię elektryczną.


Pomoc państwa i samorządów dla ofiar klęsk żywiołowych będzie zwolniona z podatku dochodowego - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o PIT opracowany w Ministerstwie Finansów. Tymczasem w ubiegłym roku w tym samym czasie spółka pokazała 29 mln zł straty netto

Kredyt bez odsetek\? Która instytucja finansowa poszła klientom aż tak bardzo na rękę\? Owym filantropem nie jest bank, a urząd skarbowy, który ma taką \"ofertę\" dla małych firm stawiających pierwsze kroki w biznesie. Z roku na rok rośnie liczba gmin, które decydują się na wprowadzenie opłat za odprowadzanie wody opadowej. Na takie rozwiązanie zdecydował się niedawno Poznań - pisze Gazeta Prawna. \\\"\\\" W greckim kryzysie, z którym ma do czynienia eurostrefa, chodzi o znacznie więcej niż o wyłożenie pieniędzy na kraj, który prowadził złą gospodarkę. Stawką jest utrzymanie modelu integracji europejskiej - ocenia publicysta \\\"Financial Times\\\" Gideon Rachman.Zakończył się, trwający dwa lata, pierwszy etap modernizacji stacji Gdynia Główna, stanowiący część wielkiej przebudowy całej linii kolejowej E 65 Warszawa-Gdynia - poinformowała w środę rzecznik prasowa oddziału PKP Polskie Linie Kolejowe w Gdańsku Ewa Symonowicz-Ginter. Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew w dorocznym orędziu do Zgromadzenia Federalnego, czyli dwóch izb parlamentu Rosji wyraził przekonanie, że Rosja może uzyskać status światowego mocarstwa na zasadniczo nowej podstawie. Zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 2,75 mln baryłek, czyli o 0,8 proc., do 360,57 mln baryłek - poinformował w środę amerykański Departament Energii (DoE).

Rekomendacja S II niepopularna


Z możliwości spłacania rat kredytów walutowych bezpośrednio w obcym pieniądzu skorzystało niewiele osób. Najwięcej, bo po 2% kredytobiorców zmieniło system spłaty w Banku Millennium i DnB Nord. Natomiast w Dom Banku, który ma najwyższe na rynku kursy sprzedaży franków, zdecydowało się na to jedynie 0,5%.

Sejm za poprawkami Senatu do noweli ustawy o usługach turystycznych


Sejm przyjął w czwartek 12 poprawek Senatu do nowelizacji ustawy o usługach turystycznych. Mają one charakter doprecyzowujący i redakcyjny. Uchwalone przez Sejm pod koniec kwietnia br. przepisy zwiększają m.in. ochronę osób korzystających z usług turystycznych.

Zbyszko ukarany za reklamę


Reklama Veroni Mineral Fit wprowadzała konsumentów w błąd – uznała Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Na producenta napoju, spółkę Zbyszko Company została nałożona kara finansowa ...

W Suwałkach powstanie Centrum Handlowo-Rekreacyjne Plaza


50 mln euro ma kosztować Centrum Handlowo-Rekreacyjne Plaza w Suwałkach (Podlaskie), które powstanie w pierwszej połowie 2010 roku - poinformował w piątek PAP Tomasz Podolak z biura prasowego Plaza Centers. Zatrudnienie znajdzie w nim około 2 tys. osób.

Dane o PKB wsparły kurs złotego


Wczoraj wieczorem złoty umocnił się silnie względem dolara na fali dynamicznego wzrostu notowań EUR/USD, które zwyżkowały z 1,4250 do 1,4400.

KGHM: nie ma podstaw do sporu zbiorowego


- Nie ma podstaw do wszczęcia sporu zbiorowego. Niektóre postulaty są wręcz chybione, bo już realizowane przez zarząd - mówi Janusz Żołyński, dyrektor naczelny ds. pracowniczych w KGHM Polska Miedź

CLP i GHS nie takie straszne jak je malują


CLP i GHS nie takie straszne jak je malują. Nowe zasady klasyfikacji, oznakowania i pakowania chemikaliów

Pawlak o nałożeniu na kopalnie podatku od budowli podziemnych


\\\"\\\"Głupiec W trwałych związkach może ujawnić się kryzys. To przede wszystkim spraw rutyny, ale i pozornego dbania o wzajemne układy emocjonalne. To twoi podstawowi wrogowie, dlatego musisz wydać im bezwzględną walkę. Przede wszystkim przestań udawać, następnie zadbaj o swój wygląd. Na początek wydaj walkę swojej sylwetce, poradź się fryzjera, jak zmienić tę samą od lat fryzurę. I koniecznie więcej optymizmu - tylko tak możesz odzyskać dawne piękne momenty. horoskop.wp.pl

Analitycy: złoty do euro najsilniejszy od grudnia


Złoty w stosunku do euro jest najmocniejszy od grudnia ub.r. Euro w czwartek po południu kosztowało 3,8434 zł. Według analityków, umocnienie naszej waluty wynika głównie z ogólnego osłabienia euro i lepszej oceny polskiej gospodarki od innych krajów regionu.

Związkowcy z ENEI proszą o wyjaśnienie legalności sprzedaży akcji spółki


Związkowcy z ENEI zwrócili się z prośbą do Przewodniczącego Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego o wyjaśnienie legalności ostatniej transakcji sprzedaży przez spółkę akcji serii C.

Więcej kont, mniej kart - czyli Polacy o pieniądzach w kryzysie


W kryzysie ostrożniej przyglądaliśmy się naszym bankowym transakcjom. Co prawda zakładaliśmy więcej kont w bankach, ale rezygnowaliśmy na potęgę z kart kredytowych - wynika z najnowszych badań Domu Badawczego Maison.

JW Construction wyemituje obligacje zamienne na akcje o wartości 120 mln zł


Luksemburski operator satelitów - SES Astra - zwiększa swój udział w polskim rynku. W ciągu zeszłego roku udało mu się pozyskać 400 tys. gospodarstw domowych

Szwecja rozbuduje elektrownie atomowe


Szwedzki rząd zgodził się w czwartek na zwiększenie mocy elektrowni atomowej w Forsmark. Do jesieni władze w Sztokholmie chcą zezwolić na rozbudowę pozostałych elektrowni jądrowych lub nawet na powstanie nowych takich obiektów.

USA: zmiana zasad obrotu derywatami wbrew bankom


Wygląda na to, że amerykańskie banki będą musiały się pogodzić z reformą zakładającą wydzielenie obrotu derywatami. Nowe, samodzielne firmy będą miały własne rezerwy kapitałowe, by ryzyko związane z tym rynkiem nie obciążało macierzystego banku. Do tej pory banki inwestycyjne takie jak np. J.P. Morgan Chase czerpały lwią część swoich zysków właśnie z handlu papierami pochodnymi

Na litrze benzyny można zaoszczędzić nawet 26 gr


- Takich stacji powinno być jak najwięcej. Może wtedy ceny by były na normalnym poziomie - mówił w piątek Krzysztof Bojak. Tankował na nowo otwartej stacji ...