Firma z Rybnika instaluje automaty do pizzy


Lato, urlop i wakacyjne wojaże są po to, aby bawić się i wypoczywać a nie godzinami „stać przy garach”. Dlatego zamiast gotować, sięgnij po fasolę po bretońsku z kiełbasą Łabimexu. Szybko, sycąco i smacznie, w domu czy na biwaku … normalnie palce lizać!

czytaj dalejGłupiec W trwałych związkach może ujawnić się kryzys. To przede wszystkim spraw rutyny, ale i pozornego dbania o wzajemne układy emocjonalne. To twoi podstawowi wrogowie, dlatego musisz wydać im bezwzględną walkę. Przede wszystkim przestań udawać, następnie zadbaj o swój wygląd. Na początek wydaj walkę swojej sylwetce, poradź się fryzjera, jak zmienić tę samą od lat fryzurę. I koniecznie więcej optymizmu - tylko tak możesz odzyskać dawne piękne momenty. horoskop.wp.pl

Jak poinformowała „Gazeta Prawna”, Ministerstwo Gospodarki chce, żeby krajowy plan przydziału darmowych uprawnień do emisji CO2 dla elektrowni na lata 2013–2020 został złożony w Komisji Europejskiej do końca 2010 roku. Kraje Ameryki Łacińskiej zrzeszone w antyliberalnej organizacji ALBA mają zamiar wprowadzić już w styczniu - do rozliczeń międzyrządowych - nową walutę zwaną 'sucre' - poinformował w sobotę kubański wiceminister spraw zagranicznych Rogelio Sierra.Dwa fotoimitatory, pięć testerów trzeźwości i cztery alkotesty o łącznej wartości 25 tysięcy złotych wzbogaciły 30 listopada stan posiadania zachodniopomorskiej drogówki. Ich zakup był możliwy dzięki ... Unia Europejska popiera dążenia Ukrainy do członkostwa, lecz oczekuje od niej reform, demokratycznych wyborów prezydenckich w styczniu przyszłego roku, a przede wszystkim gwarancji, że tranzyt rosyjskiego gazu z Rosji do państw UE będzie odbywać się bez przeszkód. Polska może dostać nawet 1000 MW z nowej elektrowni atomowej w Kaliningradzie - obiecują Rosjanie.

Na święta banki nie przygotowały klientom żadnych specjalnych ofert pożyczkowych. To zaś co wygląda jak świąteczna promocja jest tak naprawdę starym towarem w nowym opakowaniu, podaje Dziennik Gazeta Prawna

Główny ekonomista Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE) Fatih Birol przedstawił scenariusze zużycia energii i emisji dwutlenku węgla dla Polski. W wariancie redukcji emisji CO2 nakłady inwestycyjne do 2030 r. powinny wynosić rocznie 1,2 proc. PKB. Na modelach lokomotyw i wagonów oraz makietach infrastruktury możesz zobaczyć w Gliwicach jak działa kolej. Podczas Dni Techniki Kolejowej, które w tym roku odbędą się w ...

Krakowska prokuratura wydała list gończy za Szwedem Andersem Hoegstroemem, podejrzanym o zlecenie kradzieży napisu \"Arbeit macht frei\" - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska. Wicepremier, szef resortu gospodarki Waldemar Pawlak przesłał w piątek list do premiera Donalda Tuska, w którym odnosi się do zastrzeżeń ministerstwa spraw zagranicznych do umowy gazowej. Wiceminister SZ Mikołaj Dowgielewicz nie skomentował listu Pawlaka. \\\"\\\" Koniec medialnych spekulacji i niepewności fanek - bożyszcze kobiet na całym świecie, latynoski piosenkarz Ricky Martin przyznał się, że jest gejem.Przegląd wiadomości ze spółek, godz.15 Rosja powinna kontrolować co najmniej 25 proc. światowego rynku w sferze budowy i obsługi elektrowni jądrowych - oświadczył w czwartek premier Władimir Putin. Zapowiedział też zainwestowanie w tym roku 6 mld dolarów w rozwój energii nuklearnej w kraju. 14 kwietnia br. upłynął termin na składanie ofert cenowych na nadzór inwestorski nad budową terminalu LNG w Świnoujściu. Oferty ostateczne zawierające ceny złożyły wszystkie podmioty, zakwalifikowane do finałowego etapu postępowania prowadzonego przez spółkę Polskie LNG.

Amerykański pomysł na straty firm w kryzysie


Władze USA pozwolą firmom odliczać nawet do 5 lat wstecz straty poniesione w czasie kryzysu. Liczą, że ten zabieg pomoże przedsiębiorstwom poprawić kondycję finansową

Aktualności


28 tys. Brytyjczyków wciąż ogląda czarno-białą telewizję


28 tys. ludzi w Wielkiej Brytanii wciąż ogląda swoje ulubione programy w czarno-białych telewizorach - informuje w czwartek portal BBC News. Dane te ogłosił odpowiedzialny za pobór abonamentu urząd TV Licening.

Samar o imporcie używanych samochodów


Od początku roku do końca lutego w Polsce zarejestrowano po raz pierwszy 84 562 sprowadzone z zagranicy używane auta. Jest to o 7 proc. mniej niż w roku ubiegłym - podał instytut Samar.

Dyrektywa 2009/142/WE - Urządzenia Spalające Paliwa Gazowe


- We współpracy ze stroną niemiecką wiele uwagi poświęcamy nowoczesnym technologiom, szczególnie w sektorze energetycznym – powiedziała wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska podczas spotkania z Cornelią Pieper sekretarz stanu w niemieckim MSZ i pełnomocnik rządu federalnego ds. współpracy z Polską. Rozmowy odbyły się 14 stycznia br. w Warszawie.

Mniej gazu i dla Orlenu, i dla Polic?


Nie tylko grupie Orlen, ale i Zakładom Chemicznym Police PGNiG może jako pierwszym zmniejszyć dostawy gazu - piszą "Parkiet" i Rzeczpospolita".

Gospodarka amerykańska wciąż potrzebuje działań rządu


Stany Zjednoczone wychodzą z kryzysu. Nadal jest jednak konieczne powstrzymanie problemów na rynku pracy.

Poltraf otwiera centrum logistyczne w Błoniu


Już w kwietniu 2010 r. spółka Poltraf, operator logistyczny działający w branży farmaceutycznej, planuje otwarcie nowego składu konsygnacyjnego, zlokalizowanego w Błoniu k. Warszawy. Centrum logistyczne będzie ...

Resort skarbu chce sprzedać dwie warszawskie spółki


21 lipca odbędzie się aukcja udziałów warszawskiego Wydawnictwa "Wiedza Powszechna" oraz warszawskiej spółki Składnica Księgarska - poinformował resort skarbu. Zgłoszenia do udziału w licytacji inwestorzy mogą składać w MSP do 16 lipca.

Liczba nowych budów w USA wzrosła w styczniu o 2,8 proc.


Liczba nowych inwestycji budowlanych w USA wzrosła w styczniu o 2,8 proc., licząc miesiąc do miesiąca, podał w środę Departament Handlu. Tego samego dnia Rezerwa Federalna ogłosiła, że produkcja przemysłowa wzrosła w styczniu o 0,9 proc.

Katowice: ponad połowa uczestników sondażu wybrałaby droższą energię z OZE


Jak podaje Polska Dziennik Zachodni, ponad 50 proc. mieszkańców aglomeracji katowickiej deklaruje, że mogłaby zapłacić więcej za energię ze źródeł odnawialnych.

Prospekt PZU złożony w Komisji Nadzoru Finansowego


Oferta publiczna PZU i jego debiut na giełdzie to wynik ugody między resortem skarbu i holenderskim Eureko, który zakończyła dziesięcioletni spór wokół prywatyzacji ubezpieczyciela

British Airways i hiszpańska Iberia utworzą nową linię lotniczą


W czwartek wieczorem British Airways i Iberia doszły do porozumienia w sprawie utworzenia nowego giganta na rynku lotniczych przewoźników - podała w czwartek wieczorem agencja Reuters. To oznacza, że trwające od lipca 2008 roku rozmowy dobiegły końca.

W przyszłym roku Kompania Węglowa wznowi przyjęcia do pracy


W przyszłym roku Kompania Węglowa zamierza wznowić wstrzymane wiosną ubiegłego roku przyjęcia nowych pracowników. W całym 2011 r. firma chce przyjąć ponad 2,8 tys. osób, nie licząc ponad 500 absolwentów szkół górniczych.

Europejskie linie lotnicze chcą zniesienia zakazów lotów


Stowarzyszenie Europejskich Linii Lotniczych (ACI Europe) reprezentujące wszystkie większe porty lotnicze w Europie wydało komunikat wzywający do "powtórnego przemyślenia ograniczeń lotów" - podaje w niedzielę w nocy internetowe wydanie BBC News