Koniec sporu Polkomtela z dystrybutorami


Firmy sprzedające elektroniczne doładowania telefonów na kartę dogadały się z Polkomtelem

W kolejnych chińskich fabrykach wybuchają strajki - pracownicy coraz odważniej walczą o wyższe płace. A to może oznaczać koniec taniej chińskiej siły roboczej i wyższe ceny chińskich towarów Rada Nadzorcza PSE – Operator, która zebrała się w czwartek późnym wieczorem, ogłosi prawdopodobnie w przyszłym tygodniu konkurs na czteroosobowy zarządu spółki, z prezesem włącznie - donoszą serwisy internetowe "Rzeczpospolitej" i Pulsu Biznesu".

VIII Mieczy Nie tylko nie wystarczy teraz na ten wymarzony zakup, ale nawet może przydarzyć się jakiś niespodziewany finansowy dołek. A to dlatego, że osiągniesz niemal mistrzostwo w wydawaniu gotówki, na dodatek, na całkiem niepotrzebne rzeczy. Nie pożyczaj też pieniędzy, nawet jeśli to ktoś, kogo znasz od dawna. Nie zobaczysz ich prędko. horoskop.wp.pl

Sukces wielu firm zależy od tego, czy doceniają kapitał intelektualny i społeczny pracowników i czy chcą dbać o jego rozwój - napisał w liście do uczestników konferencji nt. społecznej odpowiedzialności biznesu minister w kancelarii premiera Michał Boni. Polska współdecyduje o przepisach UE w ramach Wspólnej Polityki Handlowej oraz podejmuje w tym zakresie działania m.in. na rzecz uczciwego handlu - wynika z „Oceny bieżących skutków regulacji w obszarze działań Departamentu Polityki Handlowej (DPH)”. Kierownictwo MG przyjęło dokument 3 lutego br. Minister rolnictwa Marek Sawicki powiedział w sobotę, że najważniejszym osiągnięciem resortu rolnictwa w minionych dwóch latach było ułożenie dobrych stosunków gospodarczych z Rosją, Białorusią i Ukrainą. Zaznaczył, że obecnie nie ma problemu z eksportem polskiej żywności na te rynki.

Z powodu niespłacanych kredytów bank musiał zawiązać 24 mld funtów rezerw.

Lewicowe państwa Ameryki Łacińskiej z Wenezuelą na czele chcą zastąpić amerykańską walutę w rozliczeniach bezgotówkowych nowym pieniądzem - sucre. Brak istotnych danych makro w środę sprawia, że rynek walut czeka na czwartkowe dane o produkcji. Na rynku obligacji inwestorzy czekają na środową wyprzedaż 10-letnich obligacji przez MF



"Parkiet": Trzech chętnych na Wartę


W ostatnich tygodniach trzy firmy badały majątkową Wartę pod kątem akwizycji - wynika z informacji "Parkietu", pozyskanych ze środowiska audytorów.

Polacy coraz bardziej przychylni współpracownikom z zagranicy


Badanie telemarketingowe przeprowadzone przez firmę konsultingową K&K Selekt wśród przedstawicieli firm z branży budowlanej i drogowej wykazało, że ponad 50 procentom ankietowanych osób nie przeszkadzałaby współpraca ...

KE żąda od Polski nowych planów emisji CO2 na lata 2008-12


Komisja Europejska odrzuciła w piątek polski plan emisji CO2 na lata 2008-2012 i zażądała, by Polska bezzwłocznie przedstawiła nową propozycję rozdziału uprawnień do emisji przez polskie przedsiębiorstwa.

Żaby spadają na Węgrzech


Już klasyk powieści podróżniczej Arkady Fiedler pisał o „rybach śpiewających w Ukajali” ale i on nie przewidział, że w tym stuleciu z nieba zaczną spadać żaby. ...

Do katowickich mieszkań dociera już ciepło


Do katowickich mieszkań, przez blisko dobę pozbawionych ogrzewania, powoli wraca ciepło. Jeśli niektórzy odbiorcy wciąż nie odczuwają poprawy, na pewno zmieni się to jeszcze we wtorek rano - zapewniają przedstawiciele Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Katowicach.

Podlaskie. Samorząd chce przejąć nie pięć, a dwa PKS-y


FBI poinformowało, że postara się wyjaśnić okoliczności wycieku danych 114 tysięcy użytkowników iPadów,, który spowodowały błędy w sposobie przechowywania danych przez sieć AT&T.

Greckie banki dalej z problemami - bogaci Grecy wycofują swoje pieniądze


Nawet jeśli Grecja poradzi sobie z nadmiernym deficytem i zadłużeniem, sytuacja tamtejszych banków pozostanie nie do pozazdroszczenia - informuje Daily Telegraph. Greckie banki mają problem, bo coraz więcej firm i Greków, zwłaszcza tych najbogatszych, wycofuje stamtąd swoje pieniądze i lokuje je pod pewniejszymi adresami

Prywatny kredyt bankowy: odsetki a koszty firmy


Odsetki od prywatnego kredytu będą mogły stanowić koszty uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej, o ile kredyt ten pozostaje w związku z uzyskiwanymi z tego źródła przychodami, a odsetki od kredytu zostały faktycznie zapłacone i nie zwiększają kosztów inwestycji. Stanowisko takie zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z dnia 17.08.2009 r. nr IPPB1/415-391/09-2/IF.

Od poniedziałku strajk pilotów Lufthansy


Niemieckie linie lotnicze Lufthansa oferują bezpłatną zmianę rezerwacji w związku ze strajkiem pilotów, który ma się rozpocząć w najbliższy poniedziałek. Na trasach krajowych można też bilet lotniczy wymienić na kolejowy.

Przełom na rynku energii?


Sądząc po zachowaniu firm energetycznych na rynku energii zaczęła się walka o odbiorców biznesowych – ocenie „Rzeczpospolita” przedstawiając propozycje grup energetycznych dla tych klientów.

MF szacuje inflację w październiku '09 na 3,1 proc. rdr


Koncern SPI pracuje nad internetową usługą wideo na żądanie. Za kilka miesięcy będzie można oglądać filmy za darmo w zamian za obejrzenie reklam - donosi Press.pl.

Płać kartą, a bank odda ci kasę. Nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie!


Banki wymyślają coraz to nowe wabiki, by skłonić klientów do częstego używania kart płatniczych. Toyota Bank do końca czerwca będzie zwracał klientom do 3 proc. wartości prawie każdej karcianej transakcji

DAX na zamknięciu wzrósł o 1,26 proc.


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Odwołanie Lecha Poznań od żółtej kartki, jaką Robert Lewandowski ujrzał w ostatniej ligowej kolejce pomogło. Komisja Ligi Ekstraklasy anulowała karę dla napastnika Kolejorza, uznając jednocześnie, że Lewandowski nie próbował wymusić rzutu karnego w meczu z warszawską Legią.

Idzie druga fala kryzysu


- Kryzys jeszcze się nie skończył. W sektor finansowy uderzy druga jego fala. Szkody poniosą nawet te banki, które do tej pory radziły sobie nieźle - prorokuje Josef Ackermann, prezes Deutsche Banku. Czy polska gospodarka zdoła wyjść z niego obronną ręką?

Gminy dotknięte styczniowymi awariami zaczynają rozliczanie z Enionem


Jak podaje Polska Dziennik Zachodni, Enion rozpoczął rozliczanie się z gminami poszkodowanymi w styczniowym ataku zimy.