Jest odpowiedź Łukaszenki


W ubiegłym tygodniu prezydent Lech Kaczyński wystosował list do Aleksandra Łukaszenki w związku z represjami na mieszkających tam naszych rodakach, broniących niezależnego Związku Polaków na Białorusi. Dziś otrzymał odpowiedź.

Chiny ubiegły Fed


Choć wolumen udzielanych kredytów wzrastał w minionym roku bardzo szybko, w relacji do PKB jest ciągle dużo niższy niż jeszcze kilka lat temu. W połowie 2009 roku relacja kredytów dla instytucji niefinansowych do PKB wynosiła 43%.

Grecja dostanie 110 miliardów euro


Na 110 miliardów euro wsparcia finansowego może liczyć Grecja. Zgodę na uruchomienie specjalnego pakietu pomocowego dali ministrowie finansów strefy euro, co potwierdził szef eurogrupy Jean-Claude Juncker.

Janusz Palikot regionalnym szefem PO


Poseł Palikot został ponownie wybrany na szefa lubelskiego oddziału Platformy.

Polacy są coraz bardziej wykluczeni finansowo


Wykluczenie finansowe w sposób ewidentny łączy się z materialnym niedostatkiem lub zwykłą biedą, 17 proc. Polaków żyje dziś poniżej granicy ubóstwa. Dla nich przyszłość rysuje się wyłącznie w czarnych barwach.

Grecja - gazem w demonstrantów


Policjanci w Atenach użyli gazu łzawiącego przeciwko lewicowym demonstrantom. Ludzie wyszli na ulice, by protestować przeciwko oszczędnościowym posunięciom rządu.

Banki cienko przędą


również w Polsce. Wiele z nich miało straty i gigantyczny spadek zysków netto. Gwałtownie urosły rezerwy i odpisy do sumy 12 mld zł i nadal rosną.

Rekord cen złota, czyli ucieczka od ryzyka


Po krótkim odpoczynku notowania złota znów znalazły się na rekordowo wysokim poziomie. Wczoraj za uncję trzeba było płacić nawet 1092 dolary. Do kolejnej psychologicznej bariery mamy więc zaledwie 8 dolarów. Nowy rekord nieprzypadkowo padł właśnie teraz.

Obowiązki pracodawcy w razie wypadku przy pracy


Ustawa wyróżnia trzy rodzaje wypadków przy pracy: śmiertelny, ciężki i zbiorowy. Pracownikowi w razie wypadku przy pracy przysługuje szereg świadczeń.

Sikorski woli program telewizyjny od spotkania partii?


Radosław Sikorski odwołał dzisiejsze spotkanie z członkami Platformy Obywatelskiej.Okazało się, że powodem jest wystąpienie ministra w programie Tomasza Lisa w TVP2.

Wizerunek Bin Ladena znika z internetu


Departament Stanu USA usunął ze swojej witryny internetowej domniemany wizerunek Osamy Bin Ladena, który wywołał sporo kontrowersji. Osoby, które przygotowały portret pamięciowy najprawdopodobiej wykorzystali w tym celu zdjęcie jednego z hiszpańskich polityków.

PiS chce by Jarosław Kaczyński kandydował


To twardy człowiek. Twierdzi, że w imię hołdu jesteśmy zobowiązani kontynuować walkę" tak o Jarosławie Kaczyńskim mówi europoseł Jacek Kurski. Według niego prezes Prawa i Sprawiedliwości podjął decyzję dotyczącą startu w wyścigu o fotel prezydenta.

Woods już nie unika mediów


Tiger Woods po miesiącach unikania mediów, znowu zaczyna udzielać się publicznie. W niedzielę sportowiec udzielił wywiadu dwóm stacjom telewizyjnym - Golf Channel i ESPN. Obydwie rozmowy odbyły się w posiadłości sportowca w Isleworth na Florydzie i trwały niewiele, bo tylko 5 minut.

Nieruchomości komercyjne to jeden z najpoważniejszych problemów USA


Drapacze chmur, wielkie centra handlowe i hotele kilkanaście miesięcy temu były jednym z filarów potęgi amerykańskiej gospodarki. Teraz nieruchomości komercyjne to drugi po bezrobociu najpoważniejszy problem USA.

W Brukseli sfałszowano wybory?


W brukselskiej komisji wyborczej wygrał Komorowski, drugi był Kaczyński. Jednak w momencie, kiedy podliczono głosy okazało się, że jest więcej kart niż ich wydano. Sprawą zajęli się śledczy.

znalezionych: 2583, strona 1 z 173
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>