David Cameron ogłosił skład koalicyjnego rządu


Nowy premier Wielkiej Brytanii, konserwatysta David Cameron, stojący na czele koalicyjnego rządu, ogłosił w środę skład swego gabinetu, w którym jest m.in. pięciu polityków z partii Liberalnych Demokratów oraz jedna kobieta.

Pakistan: 5 mld dolarów za informacje dot. talibów


Pakistan przeznaczył 5 mln dolarów na nagrody za informacje prowadzące do schwytania żywego lub martwego szefa Ruchu Pakistańskich Talibów (TTP) Hakimullaha Mehsuda i 18 innych talibskich przywódców. Ogłoszenia tej treści opublikowano w pakistańskich mediach.

USA: tragedia na uczelni, strzelała nauczycielka biologii


Trzy osoby zginęły i jeszcze trzy zostały ranne w czwartek w czasie strzelaniny w kampusie uniwersytetu stanu Alabama w Huntsville, na południu USA.

Rosja: Wojskowe honory dla 21 ofiar katastrofy


Na moskiewskim lotnisku Domodiedowo zakończyła się ceremonia pożegnania 21 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

Coraz więcej banków zagrożonych bankructwem


Sytuacja w sektorze bankowym w USA pogarsza się mimo pomocy rządu i sygnałów pewnej poprawy stanu całej gospodarki - oświadczyła Federalna Agencja Ubezpieczenia Depozytów Bankowych (FDIC).

Rumunia wyśle na bezpłatny urlop ponad 1 mln pracowników


W poszukiwaniu oszczędności Rumunia wyśle pod koniec roku na bezpłatne ośmiodniowe urlopy ponad milion pracowników sektora publicznego - poinformował minister finansów Gheorghe Pogea.

Bohater z 11 września posiedzi 4 lata


Były komisarz nowojorskiej policji Bernard Kerik został skazany na 4 lata więzienia przez sąd w Nowym Jorku. Powód? Korupcja i przestępstwa podatkowe.

Irańska rocznica pod okiem policji


W rocznicę wyborów prezydenckich w Iranie, które wywołały niewidzianą od lat fale zamieszek, ulice Teheranu były mocno strzeżone przez siły bezpieczeństwa, a Strażnicy Rewolucji ostrzegli opozycję przed demonstracjami. Na Youtube znalazły się filmy, które wskazują, że niektórzy odważyli się jednak protestować.

Ligue 1: Zwycięstwo Auxerre, aktywny Jeleń


Siódme zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze AJ Auxerre. Na Stade Leon-Bollee pokonali oni tamtejszy Le Mans 1:0 w spotkaniu 13. kolejki Ligue 1. Znów z dobrej strony pokazał się Ireneusz Jeleń.

Siostra noblistki aresztowana


Siostra laureatki Pokojowej Nagrody Nobla Szirin Ebadi została zatrzymana przez irańską bezpiekę, podaje CNN. Noblistka nie ma wątpliwości, że irańskie władze chcą w ten sposób zmusić ją do milczenia.

Rekordowa cena na aucji za rzeźbę Modiglianiego


Rzeźba Amedeo Modiglianiego (1884-1920) "Głowa" osiągnęła 43,18 mln euro na poniedziałkowej aukcji w domu Christie's w Paryżu. To rekordowa cena za dzieło tego artysty, powszechnie znanego jako malarz z Ecole de Paris (szkoły paryskiej).

Tajlandia: Trzy ofiary kolejnych starć


Co najmniej trzy osoby zginęły w nowych starciach między antyrządowymi demonstrantami a tajlandzkim wojskiem w Bangkoku - podała agencja AFP.

Bunt moskiewskiej milicji


Zazwyczaj to oni tłumią protesty niepokornych mieszkańców rosyjskiej stolicy. Tym razem zaprotestowali sami. W oddziale sił specjalnych milicji (OMON) w Moskwie doszło do buntu.

Kwitnie handel przed meczem Hiszpania - Polska


Piłka nożna w Hiszpanii to nie tylko sport. To przede wszystkim interes. Widać to doskonale w Murcji, gdzie Polacy we wtorek wieczorem rozegrają towarzyskie spotkanie z mistrzami Europy.

USA: obfite opady śniegu


Śnieg zaczął w piątek padać na południu Stanów Zjednoczonych; w niektórych miejscach pojawił się tam po raz pierwszy od 10 i więcej lat - informuje agencja Associated Press.

znalezionych: 38686, strona 1 z 2580
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>